HJ2G826M22020HC
SAMWHA
SAMWHA HJ2G826M22020HC
image shown is a representation only
HJ2G826M22020HC
Description: HJ 82uF 400V 20% 22x20/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: TR82U400V10,0 Rutronik No.: KEL17783 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
82 µF
V(N)
400 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
22x20 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
22x20 mm