HG2G477M35030HA100
SAMWHA
SAMWHA HG2G477M35030HA100
image shown is a representation only
HG2G477M35030HA100
Description: HG 470uF 400V 20% 35x30/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR470U400V10,0 Rutronik No.: KEL19557 Unit Pack: 50 MOQ: 400 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
400 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
3472 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
6 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
6 mm
Wire diameter
1.5 mm
Supp. case size
35x30 mm