HE1H688M30030HA
SAMWHA
SAMWHA HE1H688M30030HA
image shown is a representation only
HE1H688M30030HA
Description: HE 6800uF 50V 20% 30x30/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR6800U50V10,0 Rutronik No.: KEL26224 Unit Pack: 100 MOQ: 600 Packaging: BULK
C(N)
6800 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
30x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
3912 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
6 mm
Con. design
2 PIN
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
30x30 mm