CW1E227M10010VR
SAMWHA
SAMWHA CW1E227M10010VR
image shown is a representation only
CW1E227M10010VR
Description: CW 220uF 25V 20% 10x10 Supplier: SAMWHA Matchcode: HHCR220U25V Rutronik No.: KEL20344 Unit Pack: 500 MOQ: 9000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
25 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
150 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
300 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
10x10 mm
Reel step
16 mm