CS3216X7R106K100NRI
SAMWHA
SAMWHA CS3216X7R106K100NRI
image shown is a representation only
CS3216X7R106K100NRI
Description: KC 10µF 1206 10% 10V X7R Supplier: SAMWHA Matchcode: KC10U1206X7R010K NORM Rutronik No.: KKH3362 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
10µ F
Dielectric
X7R
V(N)
10 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm