CS2012X7R106K6R3NRE
SAMWHA
SAMWHA CS2012X7R106K6R3NRE
image shown is a representation only
CS2012X7R106K6R3NRE
Description: KC 10µF 0805 10% 6,3V X7R Supplier: SAMWHA Matchcode: KC10U0805X7R6,3K NORM Rutronik No.: KKH1856 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
10µ F
Dielectric
X7R
V(N)
6.3 V
Tolerance
10%
Product status
NO INFO
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm