CS2012C0G222J500NRA
SAMWHA
SAMWHA CS2012C0G222J500NRA
image shown is a representation only
CS2012C0G222J500NRA
Description: KC 2,2nF 0805 5% 50V NP0 Supplier: SAMWHA Matchcode: KC2,2N0805NP0050J NORM Rutronik No.: KKK30496 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2,2n F
V(N)
50 V
Case size
0805
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm