CK0J337M6L07KVR
SAMWHA
SAMWHA CK0J337M6L07KVR
image shown is a representation only
CK0J337M6L07KVR
Description: CK 330uF 6,3V 20% 6x8 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL330U6,3V Rutronik No.: KEL14567 Unit Pack: 900 MOQ: 9000 package: 250SN Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm