BL2C226M10020PA
SAMWHA
SAMWHA BL2C226M10020PA
image shown is a representation only
BL2C226M10020PA
Description: BL 22uF 160V 20% 10x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFRLB22U160V5,0 Rutronik No.: KEL20262 Unit Pack: 500 MOQ: 10000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
160 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
500 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm
Reel step
12.7 mm