SPHAMTA2N300G9A0K6
SAMSUNGLED
SAMSUNGLED SPHAMTA2N300G9A0K6
image shown is a representation only
SPHAMTA2N300G9A0K6
Description: HP LED 2323 3W AMBER AH231A/A Supplier: SAMSUNG LED Matchcode: SPHAMTA2N300G9A0K6 Rutronik No.: LED24599 Unit Pack: 1 MOQ: 3000 package: CHIPLED Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Emitted colour
AMBER
Current I(F)
750 mA
LxW
2,3x2,3 mm
Height
0.8 mm
Viewing angle
120 °
Forw.volt.typ.
3.2 V