CIGB252012AG3R3MPE
SAMSUNG EM
CIGB252012AG3R3MPE
Description: CIGB252012 3,3uH 2,2A 20% Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: INDC3,3U1008 Rutronik No.: IND22552 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
3.3 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
2200 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
2700 mA
R(DC)typ.
0.118 Ohm
R(DC)max.
0.135 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C