CIGB252012AG1R0MPE
SAMSUNG EM
CIGB252012AG1R0MPE
Description: CIGB252012 1uH 4,1A 20% Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: INDC1U1008 Rutronik No.: IND22548 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
4100 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
4900 mA
R(DC)typ.
0.033 Ohm
R(DC)max.
0.040 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C