CIGB201210AG1R0MPE
SAMSUNG EM
CIGB201210AG1R0MPE
Description: CIGB201210 1,0uH 2,4A 20% Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: INDC1,0U0805 Rutronik No.: IND22568 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
2400 mA
Tolerance
20 %
Technology
THINFILM
Current sat.
3100 mA
R(DC)typ.
0.069 Ohm
R(DC)max.
0.081 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
1 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C