CL31B105KBHNNNF
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL31B105KBHNNNF
image shown is a representation only
CL31B105KBHNNNF
Description: KC 1,0µF 1206 10% 50V X7R Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC1,0U1206X7R050K NORM Rutronik No.: KKK20308 Unit Pack: 8000 MOQ: 8000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
C(N)
1µ F
V(N)
50 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
Philippines
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL31B105KAHNNNE
CL31B105KAHNNNE
Passive Components
  • KC 1,0µF 1206 10% 25V X7R