CL21A226KQQNNNG
CL21A226KQQNNNG
Description:
KC 22µF 0805 10% 6,3V X5R
Supplier:
SAMSUNG Electro-Mechanics
Matchcode:
KC22U0805X5R6,3K NORM
Rutronik No.:
KKS2632
201000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 22µ F
- Case size
- Dielectric
- X5R
- V(N)
- 6.3 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 1.25 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm