CL10A475KP8NNNC
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL10A475KP8NNNC
image shown is a representation only
CL10A475KP8NNNC
Description: KC 4,7µF 0603 10% 10V X5R Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC4,7U0603X5R010K NORM Rutronik No.: KKS1054 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
4,7µ F
Dielectric
X5R
V(N)
10 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm