CL05C101JC51PNC
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL05C101JC51PNC
image shown is a representation only
CL05C101JC51PNC
Description: KC 100pF 0402 5% 100V NP0 AECQ Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC100P0402NP0100JAECQ Rutronik No.: KKS1275 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100p F
Case size
0402
Dielectric
NP0
V(N)
100 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Termination
NISN
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm