CL05B474KQ5NNNC
CL05B474KQ5NNNC
Description:
KC 470nF 0402 10% 6,3V X7R
Supplier:
SAMSUNG Electro-Mechanics
Matchcode:
KC470N0402X7R6,3K NORM
Rutronik No.:
KKK20647
100000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 470n F
- V(N)
- 6.3 V
- Case size
- Tolerance
- 10%
- Dielectric
- X7R
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm