80ZLH220MEFCT810X23
RUBYCON
RUBYCON 80ZLH220MEFCT810X23
image shown is a representation only
80ZLH220MEFCT810X23
Description: ZLH 220uF 80V 20% 10x23/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX220U80V5,0 Rutronik No.: KEL16797 Unit Pack: 500 MOQ: 5000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
80 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x23 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
110 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1170 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x23 mm