63ZLH180MEFCT810X16
RUBYCON
RUBYCON 63ZLH180MEFCT810X16
image shown is a representation only
63ZLH180MEFCT810X16
Description: ZLH 180uF 63V 20% 10x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX180U63V5,0 Rutronik No.: KEL19688 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
180 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
110 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
998 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm
Reel step
12.7 mm