63ZLH1500MEFC16X35.5
RUBYCON
RUBYCON 63ZLH1500MEFC16X35.5
image shown is a representation only
63ZLH1500MEFC16X35.5
Description: ZLH 1500uF 63V 20% 16x35/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX1500U63V7,5 Rutronik No.: KEL22069 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1500 µF
V(N)
63 V
Style
RADIAL
Rutronik size
16x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
21 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3040 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x35,5 mm