6.3ZLH2200MEFCT810X20
RUBYCON
RUBYCON 6.3ZLH2200MEFCT810X20
image shown is a representation only
6.3ZLH2200MEFCT810X20
Description: ZLH 2200uF 6,3V 20% 10x20/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX2200U6,3V5,0 Rutronik No.: KEL20320 Unit Pack: 500 MOQ: 5000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2200 µF
V(N)
6.3 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
20 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1960 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm
Reel step
12.7 mm