6.3TLV2200M12.5X13.5
RUBYCON
RUBYCON 6.3TLV2200M12.5X13.5
image shown is a representation only
6.3TLV2200M12.5X13.5
Description: TLV 2200uF 6,3V 20% 12x13 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL2200U6,3V Rutronik No.: KEL22426 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2200 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
12x13 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
65 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1100 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
12,3x13,5 mm
Addi.spec.
235SN
Reel step
24 mm