50ZLJ390MT810X25
RUBYCON
RUBYCON 50ZLJ390MT810X25
image shown is a representation only
50ZLJ390MT810X25
Description: ZLJ 390uF 50V 20% 10x25/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX390U50V5,0 Rutronik No.: KEL21347 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
C(N)
390 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
10x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
32 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2420 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x25 mm
Reel step
12.7 mm