50ZLJ330M10X20
RUBYCON
RUBYCON 50ZLJ330M10X20
image shown is a representation only
50ZLJ330M10X20
Description: ZLJ 330uF 50V 20% 10x20/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX330U50V5,0 Rutronik No.: KEL20679 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
50 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
38 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2060 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm