50ZLH470MEFCG412.5X20
RUBYCON
RUBYCON 50ZLH470MEFCG412.5X20
image shown is a representation only
50ZLH470MEFCG412.5X20
Description: ZLH 470uF 50V 20% 12x20 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX470U50V5,0 Rutronik No.: KEL16292 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
27 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2050 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm
Reel step
15 mm