50USG15000MEFCSN35X40
RUBYCON
RUBYCON 50USG15000MEFCSN35X40
image shown is a representation only
50USG15000MEFCSN35X40
Description: USG 15000uF 50V 20% 35x40/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: TR15000U50V10,0 Rutronik No.: KEL22235 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
15000 µF
V(N)
50 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x40 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
7406 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
35x40 mm