50THV47M8X10.5
RUBYCON
RUBYCON 50THV47M8X10.5
image shown is a representation only
50THV47M8X10.5
Description: THV 47uF 50V 20% 8x10 Supplier: RUBYCON Matchcode: HHCR47U50V Rutronik No.: KEL21080 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
50 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
360 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
250 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10,5 mm
Reel step
16 mm