450VXH100MEFCSN22X25
RUBYCON
RUBYCON 450VXH100MEFCSN22X25
image shown is a representation only
450VXH100MEFCSN22X25
Description: VXH 100uF 450V 20% 22x25/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR100U450V10,0 Rutronik No.: KEL21166 Unit Pack: 200 MOQ: 600 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
100 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
22x25 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
1190 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
22x25 mm