450VXG150MEFCSN30X25
RUBYCON
RUBYCON 450VXG150MEFCSN30X25
image shown is a representation only
450VXG150MEFCSN30X25
Description: VXG 150uF 450V 20% 30x25/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR150U450V10,0 Rutronik No.: KEL18571 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
Find Alternatives
C(N)
150 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
30x25 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
1260 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
30x25 mm