450PX4.7MEFCT810X12.5
RUBYCON
RUBYCON 450PX4.7MEFCT810X12.5
image shown is a representation only
450PX4.7MEFCT810X12.5
Description: PX 4,7uF 450V 20% 10x12/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR4,7U450V5,0 Rutronik No.: KEL18908 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
C(N)
4.7 µF
V(N)
450 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
52 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm