450NXG330MEFCSN35X35
RUBYCON
RUBYCON 450NXG330MEFCSN35X35
image shown is a representation only
450NXG330MEFCSN35X35
Description: NXG 330uF 450V 20% 35x35/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR330U450V10,0 Rutronik No.: KEL20439 Unit Pack: 100 MOQ: 400 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
330 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x35 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
2436 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
2 mm
Supp. case size
35x35 mm