450MXG560MEFCSN35X45
RUBYCON
RUBYCON 450MXG560MEFCSN35X45
image shown is a representation only
450MXG560MEFCSN35X45
Description: MXG 560uF 450V 20% 35x45/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR560U450V10,0 Rutronik No.: KEL17231 Unit Pack: 100 MOQ: 300 Packaging: BULK
C(N)
560 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
35x45 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
3.5 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
35x45 mm