450MXC470MEFCSN35X50
RUBYCON
RUBYCON 450MXC470MEFCSN35X50
image shown is a representation only
450MXC470MEFCSN35X50
Description: MXC 470uF 450V 20% 35x50/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR470U450V10,0 Rutronik No.: KEL18460 Unit Pack: 100 MOQ: 300 Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x50 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
2590 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
35x50 mm