450BXW150MEFR18X45
RUBYCON
RUBYCON 450BXW150MEFR18X45
image shown is a representation only
450BXW150MEFR18X45
Description: BXW 150uF 450V 20% 18x45/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB150U450V7,5 Rutronik No.: KEL20184 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
C(N)
150 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
18x45 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
2250 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x45 mm