450BXC10MEFCG412.5X16
RUBYCON
RUBYCON 450BXC10MEFCG412.5X16
image shown is a representation only
450BXC10MEFCG412.5X16
Description: BXC 10uF 450V 20% 12x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB10U450V5,0 Rutronik No.: KEL17797 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
C(N)
10 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
12x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
360 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x16 mm
Reel step
15 mm