420BXW33MEFR10X35
RUBYCON
RUBYCON 420BXW33MEFR10X35
image shown is a representation only
420BXW33MEFR10X35
Description: BXW 33uF 420V 20% 10x35/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB33U420V5,0 Rutronik No.: KEL22433 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
33 µF
V(N)
420 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x35 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
850 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x35 mm