400USG150MEFCSN22X30
RUBYCON
RUBYCON 400USG150MEFCSN22X30
image shown is a representation only
400USG150MEFCSN22X30
Description: USG 150uF 400V 20% 22x30/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: TR150U400V10,0 Rutronik No.: KEL20171 Unit Pack: 200 MOQ: 600 Packaging: BULK
C(N)
150 µF
V(N)
400 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
22x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
1694 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
22x30 mm