400PX4R7MEFC8X11.5
RUBYCON
RUBYCON 400PX4R7MEFC8X11.5
image shown is a representation only
400PX4R7MEFC8X11.5
Description: PX 4,7uF 400V 20% 8x11/3,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR4,7U400V3,5 Rutronik No.: KEL20100 Unit Pack: 2000 MOQ: 12000 Packaging: BULK
C(N)
4.7 µF
V(N)
400 V
Style
RADIAL
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm