400PK33MEFC12.5X25
RUBYCON
RUBYCON 400PK33MEFC12.5X25
image shown is a representation only
400PK33MEFC12.5X25
Description: PK 33uF 400V 20% 12x25/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: SE33U400V5,0 Rutronik No.: KEL18672 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 Packaging: BULK
C(N)
33 µF
V(N)
400 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
360 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x25 mm