400MXK180MEFCSN25X25
RUBYCON
RUBYCON 400MXK180MEFCSN25X25
image shown is a representation only
400MXK180MEFCSN25X25
Description: MXK 180uF 400V 20% 25x25/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR180U400V10,0 Rutronik No.: KEL22468 Unit Pack: 200 MOQ: 600 Packaging: BULK
C(N)
180 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
25x25 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
1610 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
25x25 mm