400MXG220MEFCSN25X35
RUBYCON
RUBYCON 400MXG220MEFCSN25X35
image shown is a representation only
400MXG220MEFCSN25X35
Description: MXG 220uF 400V 20% 25x35/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR220U400V10,0 Rutronik No.: KEL21848 Unit Pack: 200 MOQ: 600 Packaging: BULK
C(N)
220 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
25x35 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
1918 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
25x35 mm