400CFX4.7MEFC10X16
RUBYCON
RUBYCON 400CFX4.7MEFC10X16
image shown is a representation only
400CFX4.7MEFC10X16
Description: CFX 4,7uF 400V 20% 10x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB4,7U400V5,0 Rutronik No.: KEL22385 Unit Pack: 1000 MOQ: 6000 Packaging: BULK
C(N)
4.7 µF
V(N)
400 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
220 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm