400BXW82MEFR16X30
RUBYCON
RUBYCON 400BXW82MEFR16X30
image shown is a representation only
400BXW82MEFR16X30
Description: BXW 82uF 400V 20% 16x30/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB82U400V7,5 Rutronik No.: KEL22154 Unit Pack: 200 MOQ: 1000 Packaging: BULK
C(N)
82 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
16x30 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
1675 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x30 mm