400BXC68MEFCGC18X25
RUBYCON
RUBYCON 400BXC68MEFCGC18X25
image shown is a representation only
400BXC68MEFCGC18X25
Description: BXC 68uF 400V 20% 18x25/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB68U400V7,5 Rutronik No.: KEL22127 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: AMMOPACK
C(N)
68 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
18x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
1470 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x25 mm
Reel step
30 mm