400BXC22MEFC16X20
RUBYCON
RUBYCON 400BXC22MEFC16X20
image shown is a representation only
400BXC22MEFC16X20
Description: BXC 22uF 400V 20% 16x20/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB22U400V7,5 Rutronik No.: KEL14710 Unit Pack: 600 MOQ: 2400 Packaging: BULK
C(N)
22 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
16x20 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
760 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x20 mm