35YXG470MEFCT810X20
RUBYCON
RUBYCON 35YXG470MEFCT810X20
image shown is a representation only
35YXG470MEFCT810X20
Description: YXG 470uF 35V 20% 10x20/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX470U35V5,0 Rutronik No.: KEL13472 Unit Pack: 500 MOQ: 5000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
470 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
46 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1400 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm
Reel step
12.7 mm