35YXG33MEFC5X11
RUBYCON
RUBYCON 35YXG33MEFC5X11
image shown is a representation only
35YXG33MEFC5X11
Description: YXG 33uF 35V 20% 5x11/2,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX33U35V2,0 Rutronik No.: KEL18253 Unit Pack: 3000 MOQ: 18000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
33 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
58 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
210 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
5x11 mm