35YXG1800MEFCG412.5X40
RUBYCON
RUBYCON 35YXG1800MEFCG412.5X40
image shown is a representation only
35YXG1800MEFCG412.5X40
Description: YXG 1800uF 35V 20% 12x40/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX1800U35V5,0 Rutronik No.: KEL20946 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
1800 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
12x40 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
6000 h
Z(100kHz/20°C)
17 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3350 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x40 mm
Reel step
15 mm