35TZV22MTPA5X6.1
RUBYCON
RUBYCON 35TZV22MTPA5X6.1
image shown is a representation only
35TZV22MTPA5X6.1
Description: TZV 22uF 35V 20% 5x6 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL22U35V Rutronik No.: KEL21773 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
C(N)
22 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
5x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
700 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
170 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
5x6,1 mm
Addi.spec.
235BI
Reel step
12 mm